BOCS Home
BOCS Alapítvány
  Upd.:2013.05.21.   Changing operation language into English
Újdonságok Rólunk
Küldetés Jubileum
Szavazás   Kérdőív

Bocsmagazin
 
Könyvek CSR
Mai Bocsmagazin
Linkek  Arányok

Globális képzés
 
BLOG India Támogatás
BMFórum Előadásaink
Küldj: Flash  5perces

Newsletter
 
Légy kezdőlapom!! Kedvencemmé! 
 
 
Összetett keresés
WWW Bocs.hu
  Szervezetek
ESP India / EuroNGOs
Balaton Group /EarthPolicy
Hálózat /Déva /Egyesek
Bokor/Hang/Church&Peace
Söréd /ECEN »»ÖSSZES
  Főtémák
béke / békére nevelés
ökológia / öko nevelés
fejlesztés / globális képzés
népesedés / szex
transzcendens  »» ÖSSZES
   Műfajok
1-képernyős / cikk / kép
vers / BLOG / előadás
TV / film   »» ÖSSZES
  Névmutató
Prakash /  Böjte /  Simonyi
Meadows / Dõry / Farkas
Duchrow /  Bulányi
Csapody /  »»ÖSSZES
  Egyéb keresések
szellemi kör / sorozat
földrajzi / korosztálynak
alkalomra / történelmi
  Nyelvek szerint
egyetemes nyelv: kép
magyar
English (angol)
Deutsch (német)
espagnol (spanyol)
francais (francia)
italiano (olasz)
pycckyu (orosz)
srbsko (szerb)
hrvatski (horvát)
ukrainskij (ukrán)
slovensky (szlovák)
cesky (cseh)
polska (lengyel)
romana (román)
albán
romani (cigány)
BOCS.HU Dokumentumtár
BOCS.HU Dokumentum       Elküldöm e-mail-ben! Nyomtatható verzió
magyar [20040419] [beszámoló, egyképernyős] Olvasási ido: 5 perc Beszámoló a márc. 20-i fehérvári rizsvacsoráról (Család, Fejlesztési képzés, Harmadik világ, Igazságosság, Kereszténység)
Az egyik résztvevő kisgyerekes családtól kaptuk ezt az aranyos élménybeszámolót :)
Beszámoló a márc. 20-i fehérvári rizsvacsoráról

Kedves mindenki,

Szombaton megvolt a Barátok mise és az utána előadások. A misén sokkal többen voltunk, mint szoktunk lenni. Bár minden misén lennénk legalább ennyien, akkor talán kicsit jobban is megismerhetnénk egymást!

A mise után Simonyi Cili előadását hallhattuk: fényképekkel és végül egy általa készített videó filmmel szemléltetve. Sokat megtudtunk India egyik tartományának mindennapjairól, a kisgyerekek iskolai oktatásának helyzetéről, a megélhetési nehézségekről, sajátosságokról. Kicsit jobban megérthettük Prakash atya misszióját is.

Támogatni is lehet(ett) az indiai missziót; kaptunk képeslapot és eredeti (tea?)levélből készült tányérkát.

Majd az előadás után rizsvacsora várt minket, utána indiai tea: káposztalevél-tányérról ettünk, ami fölöttébb izgalmasnak ígérkezett a gyerkőceink számára (is). Persze ha mindennap csak kétszer ennyit és szinte csak ezt ehetnénk, akkor egészen másképp gondol az ember az ételre, és jobban megbecsüli, amit a mindennapok során kap.

Egy kis magánélmény a mai nappal kapcsolatban: a családon belül történt félreszervezés miatt ma fél egykor derült ki, hogy mégis csak nekem kellett volna ebédet készíteni. A farkaséhes család ripsz-ropsz megszállta a konyhát, és elkészítettük a "csapátit". Először is nehéz volt visszaemlékezni a nevére, aztán nehéz volt újra emlékezni rá, amikor valamelyikünk véletlenül pacsitának nevezte; mert mindenki fejében összekavarodtak a szótagok :-) De talán ide már megint jól írtam. Aztán igyekeztünk visszaemlékezni a készítésére, és végül csapátit ettünk virslivel és babbal. Ebéd előtt imádkoztunk a szegényekért: a komoly szegénység problémája egy kicsit közelebb került a gyerekeinkhez is, és a mi szívünkhöz is.

Pesti Marian

Földrajzi hely (amirol szól): Fejér megye, India

Kirol szól (személyek): Prakash, Cedric SJ

Kikrol szól (csoport): BOCS Alapítvány

Keletkezés ill. kiadás dátuma: 2004. 03. 20.

Keletkezés ill. kiadás helye: Albamag levelező lista

Lap teteje , Vissza a főoldalra , Levél a szerkesztőnek


TÁMOGATÓINK
NCA , Külügyminisztérium , Környezetvédelmi Minisztérium , Székesfehérvár MJV Önkormányzata
Az oldalon található információk bármilyen formában történő ismételt megjelenítése vagy másolása csak az üzemeltető előzetes engedélyével és a forrás (http://bocs.hu - Fenntartható Civilizáció Portál) megjelölésével lehetséges!
Copyright © 1995 Bocs.hu, Minden jog fenntartva.

Keretrendszer, kereső: © Fülep Dávid