Beszámoló a Bocs önkéntesekről a 2004-es Sziget Zöld Udvarában. Sziget 2004
2004 nyara volt az ötödik év, hogy a BOCS alapítvány önkéntesei jelen voltak a Sziget Fesztivál rendezvényén. Idén számos fesztivál, rendezvény gazdagította a nyári programot, talán több is, mint amire a lelkes közönség nagy számban el tudott menni, akár anyagi, akár idõ-hiány problémák miatt, mégis talán ki lehet jelenteni, hogy a Sziget a legnagyobb szabású és legszéleskörûbb megmozdulás.
Az évek során a Sziget arculata szinte egyáltalán nem változott, így a Zöld udvar, ahová a zöld szervezetek standjai tömörültek, a Nagyszínpaddal szemben a cserkészek és a krisnások között volt megtalálható. A Zöld udvar programját ÖkoTotó, filmek, koncertek és kerekasztal beszélgetések gazdagították.
A BOCS Alapítvány önkéntesei a felállított stand mellett a Sziget számos pontját bejárták. A tapasztalat ugyanis azt mutatja, hogy jóval kevesebb ember téved be a Zöld udvarba, mint ahányat érdekelne ez a téma. Azokról nem is beszélve, akiket érint, ugyanis ebbe a kategóriába végsõ soron az összes ember beletartozik. Tehát az idõnk nagy részét sétálva, lézengõ embereket beszélgetésre invitálva töltöttük. Fõ témánk, amirõl beszélgettünk, helyenként talán vitáztunk is, majd ötleteket hallgattunk meg: India (errõl a témáról részletesen a honlapon lehet olvasni).
A Zöld udvarban többször vetítettük az alapítvány negyed órás ismeretterjesztõ filmjét, amely az alapítvány által támogatott iskolákban tanuló indiai fiatalok hétköznapjait mutatja be. Mindennapi életükbe nyerhetünk bepillantást, hogy milyen az oktatásuk, étkezési lehetõségük. Megérthetjük, hogy európai mércével milyen kevés összegbõl kerülhet egy indiai fiatal a munka helyett az iskolába.
Érdekes tapasztalatokkal és élményekkel gazdagodtunk és reméljük, hogy a folytatásban egyre többet és egyre jobban tudunk majd tenni a fenntartható civilizációért.
Miri
Kikrol szól (csoport): BOCS Alap?tv?ny
Csoport, mozgalom, irányzat (ahonnan származik): Bocs Alap?tv?ny
|