Simonyi Katalin
Simonyi Cecília
Jóság.hu Találatlista

Találatok száma: 46

magyar [20030516] [website] Olvasási ido: t?bb ?ra ESP indiai iskolahálózat főoldal (Harmadik vil?g)
Az általunk 1977 óta támogatott indiai iskolahálózat magyar anyagainak főoldala. [Részletek...]
magyar [20120420] [besz?lget?s, besz?mol?, BOCS card, el?ad?s, k?pz?s, programaj?nl?, sajt?k?zlem?ny] Olvasási ido: 5 perc Aktuális események globális képzésünkben és az indiai gyerekek iskoláztatását támogató munkánkban (?kol?gia, B?k?re nevel?s, Emberi jogok, Fejleszt?si k?pz?s, Filoz?fia, Glob?lis k?pz?s, Harmadik vil?g, K?rnyezeti nevel?s, K?zgazdas?g, Kereszt?nys?g, Kommunik?ci?, Mozgalom, N?k egyenrang?s?ga, N?pesed?s, Politika)
A globális képzést számos formában végezzük, pl. elõadásokat, vetítéseket tartunk egyetemeken, iskolákban, klubokban, táborokban és konferenciákon, standolunk fesztiválokon. Meghívásoknak szívesen eleget teszünk, kérjük jelezni: india at bocs.hu [Részletek...]
magyar [20100418] [anim?ci?, besz?lget?s, besz?mol?, BOCS card, cikk, el?ad?s, elm?lked?s, filmaj?nl?, interj?, ismertet?, k?nyv, k?nyvaj?nl?, k?p, kv?z, linkgy?jtem?ny, ny?lt lev?l, nyilatkozat, programaj?nl?, r?di?-m?sor, sajt?k?zlem?ny, statisztika, tanulm?ny, tv-m?sor, website] Olvasási ido: 5 perc 2004-es események globális képzésünkben és az indiai gyerekek iskoláztatását támogató munkánkban (?kol?gia, B?k?re nevel?s, Emberi jogok, Fejleszt?si k?pz?s, Filoz?fia, Glob?lis k?pz?s, Harmadik vil?g, K?rnyezeti nevel?s, K?zgazdas?g, Kereszt?nys?g, Kommunik?ci?, Mozgalom, N?k egyenrang?s?ga, N?pesed?s, Politika)
A globális képzést számos formában végezzük, pl. elõadásokat, videóvetítéseket tartunk egyetemeken, iskolákban, klubokban, táborokban és konferenciákon, szerte az országban. Meghívásoknak szívesen eleget teszünk, kérjük jelezni: [email protected] [Részletek...]
magyar [20051211] [besz?mol?, ny?lt lev?l] Olvasási ido: 5 perc Jubileumi levél: 10 éve jegyezték be a BOCS Alapítványt. (B?k?re nevel?s, B?ke, Er?szakmentess?g, Fejleszt?si k?pz?s, Filoz?fia, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, K?rnyezeti nevel?s, K?rnyezetv?delem, K?z?ss?g, Katonas?gmegtagad?s, Kereszt?nys?g, Mozgalom, Szerelem, Transzcendens)
Már 1975 óta működik a Környezetvédelmi Lexikon szerint, így a levél közel három évtized történetét foglalja össze. [Részletek...]
magyar [20100211] [besz?lget?s, besz?mol?, BOCS card, el?ad?s, k?pz?s, programaj?nl?, sajt?k?zlem?ny] Olvasási ido: 5 perc 2007-es események globális képzésünkben és az indiai gyerekek iskoláztatását támogató munkánkban (?kol?gia, B?k?re nevel?s, Emberi jogok, Fejleszt?si k?pz?s, Filoz?fia, Glob?lis k?pz?s, Harmadik vil?g, K?rnyezeti nevel?s, K?zgazdas?g, Kereszt?nys?g, Kommunik?ci?, Mozgalom, N?k egyenrang?s?ga, N?pesed?s, Politika)
magyar [20050411] [besz?mol?, cikk, el?ad?s] Olvasási ido: negyed?ra Nőoktatás és vallási helyzet Indiában (Fejleszt?si k?pz?s, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom, N?k egyenrang?s?ga, N?pesed?s)
Simonyi Cecília KÖT-beli előadása megjelent az Ökumené-ben. [Részletek...]
magyar [20050216] [cikk, ny?lt lev?l] Olvasási ido: 5 perc Karácsonyi levél Indiából (?kol?gia, Fejleszt?si k?pz?s, Harmadik vil?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
Cedric Prakash SJ 1993-as karácsonyi levelének fordítása. [Részletek...]
magyar [20050411] [r?di?-m?sor] Olvasási ido: 5 perc Adni a harmadik világnak (Fejleszt?si k?pz?s, Glob?lis k?pz?s, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Mozgalom, N?k egyenrang?s?ga, N?pesed?s)
Simonyi Katalinnal és Gyulával készült rádió interjú szép képekkel illusztrált web-változata. [Részletek...]
magyar [20050213] [besz?mol?, cikk] Olvasási ido: 5 perc [email protected] (Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom, N?pesed?s)
Cedric Prakash SJ 2002 szept. 28-án különös esküvõn prédikált a zsúfolásig telt Bazilikában. A fiatal pár azt kérte a meghívón a rokonoktól, vendégektõl, hogy nászajándék helyett az arra szánt pénzt adományozzák a Prakash által vezetett isko [Részletek...]
magyar [20050213] [cikk] Olvasási ido: 5 perc Kiket támogat sok egykeresõs magyar közösségi nagycsalád? (Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
Az 1974-ben kezdődött ESP indiai iskolahálózatban 1986-ban, Cedric Prakash SJ első magyarországi látogatásakor 7 ezer gyerek tanult, 2004-ben már 35 ezer. [Részletek...]
magyar [20050213] [cikk, ny?lt lev?l] Olvasási ido: 5 perc Karácsonyi levél Indiából (Harmadik vil?g, Kereszt?nys?g)
Cedric Prakash SJ első karácsonyi levele, amely már nyomtatásban is megjelent. [Részletek...]
magyar [20050523] [BOCS card, k?p] Olvasási ido: 5 perc Napenergiát használnak vízmelegítésre és főzésre az indiai ESP iskolákban (Harmadik vil?g, K?rnyezeti nevel?s, K?rnyezetv?delem)
Az oktatás nem jelentheti azt, hogy ők is fölveszik a Földet pusztító észak-atlanti szokásokat. Az iskolának fenntartható civilizációra kell oktatnia, a gyakorlattal is. [Részletek...]
magyar [20070820] [j?t?k] Olvasási ido: 5 perc Globális képzés memóriakártya (Glob?lis k?pz?s)
Személyes ökolábnyom kiszámításra alkalmas memória és kvartett kártya. Memory playing cards to calculate personal ecological footprint in Hungary. [Részletek...]
magyar [20071217] [ny?lt lev?l] Olvasási ido: negyed?ra Cedric Prakash SJ karácsonyi levele, 2007 (Emberi jogok, Er?szakmentess?g, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, K?z?ss?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
Együttműködésünk harmincadik évfordulóján ... [Részletek...]
magyar [20100418] [besz?mol?, BOCS card, el?ad?s, programaj?nl?] Olvasási ido: negyed?ra 2006-os események globális képzésünkben és az indiai gyerekek iskoláztatását támogató munkánkban (?kol?gia, B?k?re nevel?s, Emberi jogok, Fejleszt?si k?pz?s, Filoz?fia, Glob?lis k?pz?s, Harmadik vil?g, K?rnyezeti nevel?s, K?zgazdas?g, Kereszt?nys?g, Kommunik?ci?, Mozgalom, N?k egyenrang?s?ga, N?pesed?s, Politika)
magyar [20070214] [besz?mol?, BOCS card, el?ad?s, j?t?k, k?p] Olvasási ido: negyed?ra Öko-tanártovábbképzés Indiában (?kol?gia, B?k?re nevel?s, Emberi jogok, Fejleszt?si k?pz?s, Glob?lis k?pz?s, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, K?rnyezeti nevel?s, Mozgalom, N?k egyenrang?s?ga, N?pesed?s, Term?szet, Transzcendens)
A Külügyminisztérium, az Oktatási Minisztérium és az NCA támogatásával egy hónapos indiai úton öko-béke tanártovábbképzést tartottunk Cedric Prakash másfélszáz iskolája nevelőinek Gujaratban. Szívesen tartunk vetített beszámolókat, ill. ilyen képzést is. [Részletek...]
magyar [20050209] [cikk] Olvasási ido: negyed?ra Természetesek-e a természeti katasztrófák? (Glob?lis k?pz?s, K?rnyezetv?delem, Mozgalom, N?pesed?s, Term?szet)
Gondolnánk-e, hogy összefüggés van a pusztító természeti jelenségek és a mi természetet (át)alakító munkánk között? A Bocs Alapítvány tevékenységével a Szélrózsa találkozón is megismerkedhettünk... [Részletek...]
magyar [20050731] [cikk] Olvasási ido: 5 perc Felszabadulásra nevelés (Emberi jogok, Fejleszt?si k?pz?s, Glob?lis k?pz?s, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Kereszt?nys?g, N?k egyenrang?s?ga)
Beszélgetés Cedric Prakash indiai jezsuita szerzetessel (2 oldalas fényképes interjú a Találkozások magazinban) [Részletek...]
magyar [20050727] [besz?mol?, cikk] Olvasási ido: negyed?ra A gujarati Teréz-apa (Fejleszt?si k?pz?s, Filoz?fia, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, K?z?ss?g, N?k egyenrang?s?ga, Term?szet)
Cedric Prakash SJ iskoláiról szóló részletek Ivanics Zsolt: Csavargás a hindu mondavilág sírkertjében c. indiai úti esszéjéből. Érdemes az egészet elolvasni az Árgus linken. Látogatásuk 2005. januárjában történt. [Részletek...]
magyar [20050213] [cikk] Olvasási ido: negyed?ra Meglátogatott minket az õsegyház (Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
Cedric Prakash SJ első magyarországi látogatásának jegyzetei. Minden följegyzését, címlistáját Bécsben hagyta, úgy merészkedett át a Vasfüggöny mögé. [Részletek...]
magyar [20060110] [besz?mol?, BOCS card, el?ad?s, programaj?nl?] Olvasási ido: 5 perc 2005-ös események globális képzésünkben és az indiai gyerekek iskoláztatását támogató munkánkban (?kol?gia, B?k?re nevel?s, Emberi jogok, Fejleszt?si k?pz?s, Filoz?fia, Glob?lis k?pz?s, Harmadik vil?g, K?rnyezeti nevel?s, K?zgazdas?g, Kereszt?nys?g, Kommunik?ci?, Mozgalom, N?k egyenrang?s?ga, N?pesed?s, Politika)
magyar [20040221] [cikk, sajt?k?zlem?ny] Olvasási ido: 5 perc Fehérvári India napok (Fejleszt?si k?pz?s, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
Kiállítás, előadások, rizsvacsora Fehérváron. [Részletek...]
magyar [20040331] [foly?iratsz?m, tanulm?ny] Olvasási ido: negyed?ra A Pálmaág 1-13. füzeteinek tartalomjegyzékei (?kol?gia, B?k?re nevel?s, B?ke, Csal?d, Eg?szs?g, Emberi jogok, Er?szakmentess?g, Fejleszt?si k?pz?s, Filoz?fia, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, K?rnyezeti nevel?s, K?rnyezetv?delem, K?z?ss?g, K?zgazdas?g, Katonas?gmegtagad?s, Kereszt?nys?g, Mozgalom, N?pesed?s, Politika, Szerelem, Szex, Term?szet, Transzcendens, Ut?pia)
A Pálmaág 13 szamizdat füzete 1986-89 között jelent meg, 20-40 példányban, Commodore 64-en és Robotron írógépen gyártva. [Részletek...]
magyar [20040116] [besz?mol?, cikk] Olvasási ido: 5 perc Sárkányeregető fesztivál Ahmedabadban (B?k?re nevel?s, Fejleszt?si k?pz?s, Harmadik vil?g, Mozgalom, Politika)
Simonyi Cecília alábbi helyszíni tudósítása a szegények szemszögéből szól a híres ahmedabadi nemzetközi sárkányeregető fesztiválról. [Részletek...]
magyar [20030912] [cikk] Olvasási ido: 5 perc India: Leszámolás a templomban (B?ke, Emberi jogok, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Transzcendens)
Az 1991 óta megjelenő Krisztusi Szolidaritás, a CSI magyar folyóirata Cedric Prakash SJ-ről írt cikke. [Részletek...]
magyar [20040528] [tv-m?sor] Olvasási ido: 5 perc Vallási tévéműsor Cedric Prakash SJ 2002-es magyarországi látogatásáról. (Harmadik vil?g, Transzcendens)
Egy fiatal pár a nászajándékokra szánt pénzt az esküvőt celebráló indiai pap által vezetett iskolahálózat javára kérte befizetni. [Részletek...]
magyar [20040217] [cikk] Olvasási ido: 5 perc [email protected] (Harmadik vil?g, N?pesed?s, Transzcendens)
Teljes összefoglaló cikk Cedric Prakash SJ magyarországi látogatásáról az Új Emberben. [Részletek...]
magyar [20040524] [besz?mol?, ny?lt lev?l] Olvasási ido: 5 perc Karácsonyi levél Cedric Prakash SJ-től, 1990 (B?k?re nevel?s, Emberi jogok, Fejleszt?si k?pz?s, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, K?rnyezeti nevel?s, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
Cedric Prakash minden karácsonykor küld levelet az ESP támogatóinak. Ez az egyik legrégibb föllelhető fordítás. [Részletek...]
magyar [20040407] [besz?mol?, cikk] Olvasási ido: negyed?ra Lehetséges egy másmilyen világ (?kol?gia, Fejleszt?si k?pz?s, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Mozgalom, N?pesed?s, Politika)
Helyszíni beszámoló a Világ Szociális Fórumról (jan. 16-21 Bombay). [Részletek...]
magyar [20040602] [kv?z] Olvasási ido: negyed?ra Kvíz Indiáról (Fejleszt?si k?pz?s, Harmadik vil?g, N?pesed?s)
Huszonkét kérdésen tesztelhető, ki mennyire érzékeli India munkánk jelentőségét :) [Részletek...]
magyar [20040104] [egyk?perny?s, ny?lt lev?l] Olvasási ido: 5 perc Cedric Prakash SJ 2003 karácsonyi levele (B?ke, Emberi jogok, Fejleszt?si k?pz?s, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Kereszt?nys?g)
Az általunk 1977 óta támogatott indiai ESP iskolahálózat igazgatójának szokásos karácsonyi levele. [Részletek...]
magyar [20030513] [ismertet?] Olvasási ido: 5 perc Prashant: mindent átható béke (B?ke, Emberi jogok, Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
Az indiai jezsuiták Emberi jogok, Igazságosság és Béke központjának ismertetője. [Részletek...]
magyar [20031012] [cikk, el?ad?s] Olvasási ido: negyed?ra Éhezés vagy osztozás (Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, N?pesed?s)
Elhangzott félezer adományozó rizs-ebédjén, Cedric Prakash SJ látogatásakor, 2002. szept. 28-én a Vendéglátóipari Főiskolán. [Részletek...]
magyar [20030513] [cikk] Olvasási ido: 5 perc Rizst ebédeltünk Cedric Prakash-sal (Harmadik vil?g, Kereszt?nys?g)
Három személyes beszámoló a Vendéglátóipari Főiskolán rendezett Rizsebédről. [Részletek...]
magyar [20040604] [besz?mol?] Olvasási ido: negyed?ra Beszámoló CIDA-ODACE India-tanulmányútról, Simonyi Cecilia, BOCS Alapítvány, 2004. jan. 6. - febr. 24. (Fejleszt?si k?pz?s, Harmadik vil?g, Mozgalom)
Nemzetközi fejlesztési tevékenységünket nagyban segíti ez a tanulmányút. [Részletek...]
magyar [20100910] [programaj?nl?] Olvasási ido: 5 perc AWARE: A világon mindenki járhasson iskolába! (MDG2) (Emberi jogok, Glob?lis k?pz?s, Harmadik vil?g, Mozgalom, N?k egyenrang?s?ga, N?pesed?s, Politika)
Mit tehetsz Te magad? Vitasd meg európai diákokkal a BOCS Alapítvány nemzetközi projektjeiben! Tanároknak felkészítő képzés! Jelentkezz, érdeklődj az [email protected] címen. [Részletek...]
magyar [20041228] [ny?lt lev?l] Olvasási ido: negyed?ra Cedric Prakash SJ levele 2004 karácsonyára (Harmadik vil?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
A levél kulcsszava: Ünnep! [Részletek...]
magyar [20060905] [nyilatkozat] Olvasási ido: negyed?ra A díjat átadó francia nagykövet beszéde Delhiben és Cedric Prakash SJ beszéde a Francia Becsületrend átvételekor (B?ke, Emberi jogok, Glob?lis k?pz?s, Harmadik vil?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom, Politika)
2006. júl. 14. Delhi, Francia nagykövetség. [Részletek...]
magyar [20051219] [besz?mol?] Olvasási ido: t?bb ?ra Más-világ: India kapui mögött (Harmadik vil?g)
Zsoldos Erzsi beszámolója 2005. januári indiai útjukról. [Részletek...]
magyar [20050125] [besz?mol?] Olvasási ido: 5 perc Levelek az ESP dél-gujarati dzsungel-iskoláiból (Fejleszt?si k?pz?s, Harmadik vil?g)
Zsoldos Erzsiék 2005. januárban meglátogatták Prakashék néhány falusi iskoláját. [Részletek...]
magyar [20050411] [foly?iratsz?m] Olvasási ido: egy ?ra ÖKUMENÉ 2005/1. 58. szám (XII. évfolyam 1. szám) (K?z?ss?g, Kereszt?nys?g)
A KÖT (Keresztény Ökumenikus Baráti Kör) folyóirata [Részletek...]
magyar [20050213] [besz?mol?, cikk] Olvasási ido: 5 perc Kolduló egyházból segítõ egyház legyünk (Harmadik vil?g, Igazs?goss?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
Az alábbi beszámolót a Bokor katolikus bázisközösség harmadik világot támogató tevékenységérõl Gromon András plébános mondta el németül az Országos Lelkipásztori Intézetben egy osztrák küldöttségnek. [Részletek...]
magyar [20050213] [besz?mol?, cikk] Olvasási ido: 5 perc Szt. Xavier Szociális Segítõ Társaság jelentésének ismertetése (Fejleszt?si k?pz?s, Harmadik vil?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
Cedric Prakash SJ nem csak az ESP iskolahálózatot, de a tágabb szociális, mozgalmi és felnőttoktatási munkát végző Szt. Xavier Szociális Segítõ Társaságot is vezeti. [Részletek...]
magyar [20050215] [cikk] Olvasási ido: 5 perc India messze van? (Harmadik vil?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
Cedric Prakash 1993-as karácsonyi levelének fordításához fűzött cikk. 1994 őszén aztán a Kairói ENSZ Népesedés és Fejlődés világkonferencián való részvétele után Prakash Magyarországra látogatott. [Részletek...]
magyar [20051210] [BOCS card, ny?lt lev?l] Olvasási ido: negyed?ra Cedric Prakash SJ levele 2005 karácsonyára (Harmadik vil?g, Kereszt?nys?g, Mozgalom)
Köszönőlevél mindenkinek, aki támogatja a gujarati ESP iskolákat. [Részletek...]
magyar [20031003] [besz?mol?, sajt?k?zlem?ny] Olvasási ido: 5 perc Fr. Cedric Prakash SJ kapta meg először a Rafi Ahmed Kidwai díjat (B?ke, Emberi jogok, Igazs?goss?g, Politika, Transzcendens)
Fr. Cedric Prakash SJ-nek Rafi Ahmed Kidwai díjat adományozott az USÁ-ban élő muzulmán indiaiak első országos kongresszusa. Ki volt Rafi Ahmed Kidwai? [Részletek...]
A Jóság.hu portállá alakítása az Nemzeti Civil Alapprogram támogatásával történt!

Lap teteje , Vissza a főoldalra , Levél a szerkesztőnek , Levél az Webmasternek!

TÁMOGATÓINK
Nemzeti Civil Alapprogram , Külügyminisztérium , Környezetvédelmi Minisztérium , C3 , Socrates
Az oldalon található információk bármilyen formában történő ismételt megjelenítése vagy másolása csak az üzemeltető előzetes engedélyével és a forrás (http://bocs.hu - Fenntartható Civilizáció Portál) megjelölésével lehetséges!
Copyright © 1995 Bocs.hu, Minden jog fenntartva.

Keretrendszer, kereső: © Fülep Dávid